
Bokserki zrewolucjonizowały męski świat. Choć w połowie XX wieku bokserki były już popularne w Europie i w Ameryce, to do Polski moda na nie dotarła znacznie później. Z pewnością bokserki mają wiele zalet, do których zalicza się ich wygląd oraz wygodę. Jaka jest jednak historia bokserek i dlaczego podbiły świat?
Nazwa „bokserki” nie wzięła się znikąd. Początkowo rzeczywiście tego typu bieliznę nosili bokserzy. Początkowo były one wykonywane ze skóry. Z czasem jednak zwrócono większą uwagę na wygodę, W 1935 roku bokserki straciły nieco na popularności za sprawą pojawienia się na rynku dużego konkurenta. Był nim slipy firmy Jockey.
Bokserki był powszechnie używane w amerykańskiej armii, jednak nie mówiono o tym głośno. W tamtym czasie Stany Zjednoczone były bardzo pruderyjnym krajem i nie rozmawiano publicznie o sprawach intymnych. Rozsławienie bokserek było konsekwencją wywiadu senatora Josepha McCathy’ego w telewizji. W Europie szerszą popularność bokserki zdobyły za sprawą sesji zdjęciowej popularnego angielskiego modela Nicka Kamena. Miała ona miejsce w 1985 roku.
Początkowo bokserki były wyłącznie białe. Obecnie dominuje różnokolorowa bielizna z nadrukami. Wyróżnia się trzy główne typy bokserek. Pierwszy z nim są boxer-briefs, czyli trunks. Charakteryzują się one dużą opiętością. Rzadko mają one rozporek, a jeśli już to jest on zwykle niezapinany. Powstały one w 1992 roku. Bokserki klasyczne to najbardziej popularny i zarazem najstarszy typ bokserek (powstał on już w latach 20. XX wieku). Są one luźne i dzięki temu bardzo wygodne. Można je zakładać na co dzień. Należy jednak być ostrożnym z ich noszeniem podczas uprawiania aktywności fizycznej. Ich luźny charakter może bowiem powodować obtarcia. Nogawki bokserek klasycznych są dłuższe i mają rozporek zapinany na guziki. Trzecim typem bokserek są midwai-briefs. Są one mocno opięte i posiadają długą nogawkę. Bokserki te zostały stworzone z myślą o sportowcach.
Bokserki stanowią obecnie niezwykle ważny element garderoby. Mają one zapewnić komfort podczas pracy i codziennych czynności, ale także odpowiednio modnie wyglądać. Różnorodność kolorów, podtypów i wzorów jest ogromna.