Import odzieży

sklep-odziezowyJeszcze kilka lat temu większość firm produkującej odzież swoje fabryki posiadała w Polsce i w wszystko było produkowane na naszym kraju. Natomiast później rosnące koszty działalności i otwarcie rynku przyczyniło się do zlecania praktycznej całej produkcji przedsiębiorstwom działającym na terytorium Chin. Wyprodukowanie tam bluzki z podobnych materiałów i o podobnej jakości kosztuje kilkadziesiąt procent mniej niż w Polsce.

Każdy przedsiębiorca umie liczy i jeśli obniżeniem kosztów dzielności może znacząco podnieś swoje zyski to zrobi to bez wahania. Z czasem gdy kolejne firmy zlecają praktycznie wszystko do Chin, my jako konsumenci otrzymujemy towar co prawda w atrakcyjnej cenie, lecz jakość uległa drastycznemu pogorszeniu. Ostatecznie nieraz warto dołożyć troszkę więcej i kupić jednak droższe ubrania o lepszej jakości – mając pewności że będą nam długo służyć.

Wielu przedsiębiorców importujących np., buty często nie są świadomi, że kupują nielegalne, podrobione produkty. Na granicy celnej często dochodzi do kontroli sprowadzonego towaru i wówczas okazuje się, że towar podlega konfiskacie a przedsiębiorca jest dodatkowo ukarany za próbę przemytu.