Namiot Komandos

Namiot jest podstawowym elementem wyposażenia każdego harcerza i skauta. Towarzyszy mu w podróżach i noclegach plenerowych. Nie jest tajemnicą, że funkcjonalność i jakość tego typu produktu powinna stać na pierwszym miejscu.

Komandos to namiot niewielki, prosty, niezwykle lekki i stosunkowo niedrogi. Zaprojektowany został z myślą o ludziach którzy ponad wygody przedkładają swobodę, wolność i bezpieczeństwo wędrowania.

komandosDzięki specjalnej konstrukcji jest bardzo lekki (1450g) i zawsze z łatwością można go zabrać ze sobą. Dzięki niewielkiej powierzchni można rozstawić go w niemal dowolnym miejscu. Z łatwością zmieści się w większym prześwicie pomiędzy gałązkami zwartych krzewów, w szczelinie pomiędzy skałami czy też pomiędzy
gęstymi drzewami w lesie.

Dzięki maskującym barwom i niewielkiej wysokości Komandos po rozstawieniu świetnie maskuje się i jest trudny do dostrzeżenia, nawet z niewielkiej odległości. Jeśli więc znajdziesz się w sytuacji kiedy pogoda czy szybko następujący zmrok zmuszą Cię do zanocowania w przypadkowym miejscu – Komandos da Ci poczucie bezpieczeństwa. Po pierwsze – w odróżnieniu od cięższych namiotów – zawsze możesz go mieć przy sobie. Po drugie, Komandos pozwoli Ci przetrwać zawieruchę, ulewę czy śnieżycę. Wreszcie, prawdopodobieństwo, że ktoś nieprzyjaźnie nastawiony może sprawić Ci kłopot jest niewielkie – po prostu nie zauważy miejsca gdzie jesteś.

Komandos idealnie sprawdza się jako namiot osobisty, może jednak z powodzeniem służyć jako niewielka dwójka. To co rzuca się w oczy, to jego długość. Wynosi ona prawie trzy metry (dokładnie jest to 2 metry i 90 centymetrów). Tak duża długość , przy szerokości wynoszącej 120cm w najszerszym miejscy, pozwala spokojnie zmieścić się razem z bagażami. Jeśli namiot używamy jako jedynkę – bagaże można wygodnie ułożyć wzdłuż maty. Możemy chceć zmieścić się w Komandosie we dwie osoby. Wówczas bagaże można częściowo umieścić w tylnej części namiotu, a część z przodu, jako poduszkę do spania.

Namiot Komandos waży tylko 1,45kg