Namiot Łącznik

flextentNamiot Łącznik jest to specjalna konstrukcja służąca do łączenia innych namiotów. Można go wykorzystać jako samodzielny namiot, jedna ze względu na jego masę oraz cenę, nie jest to rozwiązanie praktyczne.

Z punktu widzenia konstrukcji, łącznik jest to po prostu zmodyfikowany namiot Skaut – modyfikacja polega na tym, że Łącznik jest pozbawiony sypialni, ma natomiast cztery apsydy (przedsionki) które pozwalają na połączenie go z innymi namiotami.

Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie – do jednego Łącznika można przyłączyć do czterech różnych namiotów, tworząc w ten sposób niezwykle praktyczny zestaw. Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie Łącznika z trzema Skautami. W takim wypadku, większość bagażu można przechowywać w Łączniku, który jednocześnie stanowi wejście do kompleksu. W trzech połączonych przy pomocy Łącznika Skautach może swobodnie spać dwanaście dorosłych osób. Oczywiście, jeśli zaistnieje taka konieczność i pozwoli na to pogoda, można położyć harcerzy również w Łączniku – wówczas pojemność systemu jest już bardzo duża. Optymalnym rozwiązaniem dla dużej drużyny jest zestaw który najczęściej stosujemy na imprezach Orlich Piór. Składa się on z jednego namiotu Mesa, dwóch namiotów Łącznik i sześciu namiotów Skaut. System ten (widoczny na obrazku powyżej) jest zoptymalizowany dla dwudziestu czterech osób.

Namioty po spakowaniu zajmują niewiele miejsca – zestaw trzech namiotów Skaut i jednego namiotu Łącznik mieści się swobodnie w bagażniku małego samochodu – takiego jak Fiat Cinquecento czy Daewoo Tico, pozostawiając jeszcze miejsce na plecaki.