Strój do tenisa ziemnego

Jak wiadomo, sport to zdrowie. Jednak aby trening był dla nas komfortowy, powinniśmy zadbać o równie komfortowy strój – tenis ziemny nie jest tutaj wyjątkiem.

tenisW sklepach z odzieżą sportową znajdziemy specjalne działy poświęcone ubraniom do tenisa. Dla mężczyzn są to przeważnie szorty oraz koszulki polo. Dla kobiet spódniczki do kolan oraz koszulki. To bardzo proste, przewiewne i eleganckie stroje, które warto dopasować do swoich potrzeb.

Przede wszystkim sprawdźmy, z jakiego materiału wykonane są ubrania, które chcemy kupić. Względy estetyczne są ważne, ale pamiętajmy, że wygląd, to nie wszystko. Ostatecznie kort tenisowy to nie wybieg. Najlepiej, aby nasze ubrania do tenisa uszyte były z naturalnych tkanin – takich jak bawełna. Ewentualnie goretex, który – choć sztuczny – stworzony jest z myślą o sportach wysiłkowych. Fantastycznie odprowadza wilgoć, zatrzymując ciepło – co przyda się jesienią i zimą, gdy kort nie jest do końca dobrze ogrzewany.

Ubrania do tenisa powinny być także lekkie i nie krępować ruchów. Decydujmy się raczej na luźniejsze koszulki, ale nie przesadzajmy – zbyt workowate ubranie nie będzie się dobrze prezentować, ale też będzie znacząco utrudniało wykonywanie zamachów i wymachów.

Warto także pomyśleć o różnych dodatkach do stroju tenisowego, takich jak frotki na przeguby do ocierania potu z czoła oraz czapki z daszkiem bądź dla pań – same daszki. Opaski na na nadgarstek zapewniają dodatkowe wsparcie, które łagodzi ból i zapobiega pogłębianiu się urazu. Wykonana jest zazwyczaj z elastycznej dzianiny, która ściśle przylega do ciała, ale nie uciska.

Nie zapominajmy także o butach, które są bardzo istotne. Nie mogą to być buty wykorzystywane do jakiegokolwiek inne sportu i powinny nam służyć jedynie do grania w tenisa. Warto zaufać znanej marce, która doskonale zna potrzeby sportowców.
Dobre buty do gry w tenisa muszą być przede wszystkim komfortowe, to znaczy idealne dopasowanie rozmiaru stropy. Luz powinien wynosić około 0,5cm. Inne ważne aspekty to wygodne śródstopie i dość sztywny zapiętek, po którym stopa nie będzie się ślizgać.

Wykorzystano zdjęcie z kortów tenisowych Rodan.