Trzyosobowy namiot Koja

koja1Koja to mały trzyosobowy tunel zgodny z technologią FlexTent.

Koja jest wszechstronnym, lekkim namiotem przeznaczonym do wędrówek pieszych oraz biwakowania. Wejście z dwóch stron oraz dwa przedsionki zapewniają dużą wygodę – jeśli w namiocie śpią dwie osoby, to każda ma swoje własne wejście i swój własny bagażnik.

koja2Koja to namiot dla dwóch osób z dużą ilością bagaży, lub trzech osób, z małymi plecakami. Oczywiście najwygodniej jest kiedy bagaże są trzymane gdzie indziej
(np. w Łączniku).

Koja ze względu na swą symetrię doskonale pasuje do wszystkich konfiguracji FlexTent. Jest mała i lekka, bardzo pojemna jak na swoje rozmiary oraz przelotowa – doskonale służy jako łącznik pomiędzy dwoma innymi namiotami technologii FlexTent.

Dla kogo ten namiot?

Konstrukcja tunelowa ma tę przewagę nad kopułkami, że przy tej samej ilości stelaża i tkaniny co w kopułce, można uzyskać większą przestrzeń wewnątrz namiotu – a zatem korzystniejszy stosunek pojemności do masy namiotu. Niestety, konstrukcja ta ma również ograniczenia – nie da się ustawić tunelu bez uprzedniego ośledziowania, co może znacznie utrudnić korzystanie z tego namiotu w warunkach zimowych, kiedy ziemia jest zamarznięta i nie można wbić w nią śledzi ani szpilek.

Te stosunkowo duże namioty te raczej są wybierane przez turystów zmotoryzowanych, gdzie waga nie jest już tak istotnym czynnikiem. Namioty tunelowe z technologią FlexTen mają wiele zalet. Dzięki ułożeniu stelaży w półokręgi, zwiększa się znacząco ilość miejsca. Są przestronniejsze, z reguły mają przynajmniej jeden duży przedsionek, w którym można zgromadzić cały ekwipunek. Oczywiście rozbicie ich wymaga więcej pracy, aby namiot był stabilny odciągi i szpilki lub śledzie muszą by zamocowane staranie. Są to konstrukcję dobre dla osób wybierających się na dłuższy camping w jednym miejscu.