Trzyosobowy namiot Koja

koja1Wakacje pod namiotem kryją przedsmak prawdziwej przygody. Co trzeba ze sobą zabrać na takie wakacje? Najważniejszy sprzęt to oczywiście sam namiot. Ale jaki?

Koja to mały trzyosobowy tunel zgodny z technologią FlexTent.

Koja jest wszechstronnym, lekkim namiotem przeznaczonym do wędrówek pieszych oraz biwakowania. Wejście z dwóch stron oraz dwa przedsionki zapewniają dużą wygodę – jeśli w namiocie śpią dwie osoby, to każda ma swoje własne wejście i swój własny bagażnik.

koja2Koja to namiot dla dwóch osób z dużą ilością bagaży, lub trzech osób, z małymi plecakami. Oczywiście najwygodniej jest kiedy bagaże są trzymane gdzie indziej
(np. w Łączniku).

Koja ze względu na swą symetrię doskonale pasuje do wszystkich konfiguracji FlexTent. Jest mała i lekka, bardzo pojemna jak na swoje rozmiary oraz przelotowa – doskonale służy jako łącznik pomiędzy dwoma innymi namiotami technologii FlexTent.

Dla kogo ten namiot?

Konstrukcja tunelowa ma tę przewagę nad kopułkami, że przy tej samej ilości stelaża i tkaniny co w kopułce, można uzyskać większą przestrzeń wewnątrz namiotu – a zatem korzystniejszy stosunek pojemności do masy namiotu. Niestety, konstrukcja ta ma również ograniczenia – nie da się ustawić tunelu bez uprzedniego ośledziowania, co może znacznie utrudnić korzystanie z tego namiotu w warunkach zimowych, kiedy ziemia jest zamarznięta i nie można wbić w nią śledzi ani szpilek.

Te stosunkowo duże namioty te raczej są wybierane przez turystów zmotoryzowanych, gdzie waga nie jest już tak istotnym czynnikiem. Namioty tunelowe z technologią FlexTen mają wiele zalet. Dzięki ułożeniu stelaży w półokręgi, zwiększa się znacząco ilość miejsca. Są przestronniejsze, z reguły mają przynajmniej jeden duży przedsionek, w którym można zgromadzić cały ekwipunek. Oczywiście rozbicie ich wymaga więcej pracy, aby namiot był stabilny odciągi i szpilki lub śledzie muszą by zamocowane staranie. Są to konstrukcję dobre dla osób wybierających się na dłuższy camping w jednym miejscu.