Ubrania w sieci

ubrania-w-sieciW dobie kryzysu wszyscy szukają oszczędności w każdym obszarze życia a najbardziej w zakupach. Ostatecznie zamiast zakupu nowych rzeczy wybieramy te tańsze czy używane. Internet doskonale się sprawdza w poszukiwaniu interesujących nas rzeczy, gdyż jest wiele serwisów poświęconych tego typu, a największym jest znane Allegro.

W tym serwisie każdy znajdzie cos dla się siebie i to w różnych cenach. Duża część handlujących tam użytkowników importuje odzież głównie z Chin oraz Turcji dzięki czemu ceny są niezwykle niskie. Spora grupa importuje natomiast oryginalne ubrania markowe jak choćby Van Graaf i ich cena jest także bardzo atrakcyjna. Oprócz Allegro w Internecie jest mnóstwo sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą odzieży online. Takie sklepy zazwyczaj korzystają z kilku metod promocji aby zdobyć swoich klientów. Pierwszą z nich jest pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej Google.

Inne miejsca

Alternatywnym i skutecznym rozwiązaniem jest reklama Google Adwords oraz Facebook Ads. Ostatnią najtańszą i najlepsza formą jest po prostu wysyłka newslettera do aktualnych klientów.

Każdy sklep czy butik w dużym mieście posiada już swoją stronę internetową, dzięki czemu stali klienci nie muszą przychodzić co tydzień do sklepu w celu przeglądnięcia nowych ubrań, tylko wystarczy, że zajrzą na stronę. Jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu (często się zdarza, że czekanie w korku miejskim pochłania więcej czasu niż przebywanie w samym sklepie). Klienci mogą również rezerwować ubrania za pomocą strony internetowej.

Innym z rozwiązań podczas zakupów markowej odzieży jest decydowanie się na zakupy bezpośrednio u producentów. Wiele uznanych marek na rynku odzieżowym posiada własne sklepy online. Wówczas można mieć pewność, że kupuje się oryginalne ubrania danej marki. U producentów możecie też spotkać unikalne promocje oraz tzw. outlety.
Trafiają do nich końcówki kolekcji markowej odzieży najczęściej zdejmowane są z wieszaków w oryginalnych sklepach w momencie, gdy następuje zmiana kolekcji. Następnie niesprzedany towar trafia do magazynów, a stamtąd z kolei trafia do Outletu.