W teren z Tropicielem

tropicielTropiciel 20 jest typowym plecakiem terenowym. Pozbawiony wszelkich dodatkowych kieszonek i suwaków, ma lekką zwartą i trwałą konstrukcję. Na powierzchni plecaka znajduje się duża liczba naszytych taśm, które pozwalają znacznie rozbudować jego możliwości transportowe.
Chociaż plecak nie jest zaprojektowany do codziennego użytkowania
w mieście, wiele osób z powodzeniem wykorzystuje go jako plecak miejski, używając go codziennie do szkoły czy na zakupy.
Plecak Tropiciel 20 jest niewątpliwie dobrym pomysłem dla każdego harcerza. Poza funkcjonalnością posiada swój niepowtarzalny styl, łączący nowoczesność technologii z klasyczną harcerską estetyką.
Dostępny jest – podobnie jak Przewodnik 75 i Wywiadowca 50 – w dwóch kolorach: zielonym oraz czarnym. Zieleń amazońska (na zdjęciu obok) jest to bardzo pogodny i uniwersalny kolor trafiający zarówno w gusta osób mających zacięcie militarne, jak również tych których preferencje są wprost przeciwne.
Tkaniny z których wykonane są plecaki Tropiciel 20 to DuPont CORDURA*nylon, Poliester PE (Codura) oraz COBRA-1000. O każdej z nich można powiedzieć dużo dobrego, jednak w Orlich Piórach zalecamy tkaninę COBRA-1000, jako najlepszą opcję.
Aby jednak mówić o jakości plecaków, powinniśmy najpierw zrozumieć czym jakość tak naprawdę jest. Każdy z nas intuicyjnie wyczuwa czym jest jakość. Spróbujmy sobie jednak ją bliżej zdefiniować, aby móc zrozumieć istotę dalszych rozważań (bez obaw, będę się starał mało teoretyzować).
Najprostsza koncepcja jakości jest lansowana m.in. przez Urzędników Europejskich i brzmi.: Jakość to zgodność z projektem. Kropka. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko tyle, że jeśli fabryka wykona dokładnie to co wymyślił inżynier – projektant, to jakość tego będzie dobra. Idąc konsekwentnie tym torem rozumowania, każdy proces produkcyjny tworzący dokładnie to co zostało zaprojektowane może otrzymać normę jakości, np. ISO-9001 albo ISO-9002.
W ten sposób można uzyskać certyfikat na produkcję kamizelek ratunkowych z betonu albo durszlaków bez dziurek czy wreszcie plecaków bez szelek.Widzimy już więc, że taka definicja jakości jest niewystarczająca.
Definicja jakości jaką przyjęliśmy w Orlich Piórach idzie dalej. Powiadamy: jakość jest to zgodność z potrzebami użytkownika (czyli Twoimi).
Jakością jest dostarczenie Ci dokładnie tego, czego potrzebujesz.
Jest to ambitna definicja jakości, zwłaszcza, że większość użytkowników tak naprawdę nie wie jakie ma potrzeby. Widzę niedowierzanie w Twoich oczach, nie wierzysz mi? No to zróbmy quiz. Ile gramów puchu gęsiego 600 CUIN potrzebujesz do swojego śpiwora? Ile mikrogramów chromu potrzebujesz dziennie w swoim pożywieniu?
Zrozumienie potrzeby to klucz do jakości. Problem polega na tym, że potrzeby nie zawsze są oczywiste, nie zawsze są uświadomione i w dodatku zmieniają się w czasie.