Wyprawka dla kota

kotNabywając pierwszego kotak do swojego domu oprócz jego zdrowia musimy także zadbać o jego prawidłową aklimatyzację. W tym celu zaleca się zadbać o:
1. TRANSPORTER – (zamykana klatka z wikliny lub tworzywa sztucznego, występuje również w formie torby na ramię) jest niezbędny do bezpiecznego transportu kota w czasie jazdy samochodem, wizyt u weterynarza. Przy jego zakupie trzeba uwzględnić wielkość kota po osiągnięciu wieku dorosłego co pozwoli korzystać z niego w przyszłości. więcej »
2. KUWETA – dla kotów rasy Maine Coon polecam kuwety jak największe w formie klatki ,taka kuweta posiada wymienne filtry węglowe,które zapobiegają rozprzestrzenianiu się zapachów ,dzięki temu ze kuweta jest obszerna i zabudowana kot nie rozsypuje żwirku na zewnątrz.
3. ŁOPATKA – łopatka z tworzywa sztucznego,z otworami ,potrzebna do sprzątania kuwety.
4. MISKI – (3szt,) na wodę,mokrą karmę i suchą karmę , polecam metalowe lub ceramiczne,łatwe do utrzymania w czystości( nie polecam misek z tworzyw sztucznych ,mogą wywoływać alergię u kota)
5. DRAPAK – pozwala rozładować kocią energię i oszczędzić tym samym nasze meble 😉 drapak to drzewko do zabawy oraz miejsce gdzie kot może się naciągać do woli i ostrzyć pazurki,koty które od najmłodszych lat są przyzwyczajone do drapaka zazwyczaj nie niszczą mebli.
6. ZABAWKI – specjalne zabawki dla kotów zrobione z nietoksycznych materiałów
7. LEGOWISKO – może być to duży wiklinowy kosz ,budka lub specjalne legowisko z materiału
WAŻNE!
ZARAZ PO PRZYNIESIENIU KOTA DO NOWEGO DOMU POKAZUJEMY MU MIEJSCE GDZIE ZNAJDUJE SIĘ KUWETA.
Należy wyznaczyć stałe miejsce na legowisko, kuwetę i miski.Legowisko powinno znajdować się w ciepłym, spokojnym miejscu ,bez przeciągów, gdzie kot będzie czuł się bezpiecznie.