Wyprawka dla kota

kotNabywając pierwszego kotka do swojego domu oprócz jego zdrowia musimy także zadbać o jego prawidłową aklimatyzację. W tym celu zaleca się zadbać o:

1. TRANSPORTER – (zamykana klatka z wikliny lub tworzywa sztucznego, występuje również w formie torby na ramię) jest niezbędny do bezpiecznego transportu kota w czasie jazdy samochodem, wizyt u weterynarza. Przy jego zakupie trzeba uwzględnić wielkość kota po osiągnięciu wieku dorosłego co pozwoli korzystać z niego w przyszłości.

2. KUWETA – dla kotów rasy Maine Coon polecam kuwety jak największe w formie klatki, taka kuweta posiada wymienne filtry węglowe, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się zapachów, dzięki temu ze kuweta jest obszerna i zabudowana kot nie rozsypuje żwirku na zewnątrz.

3. ŁOPATKA – łopatka z tworzywa sztucznego,z otworami ,potrzebna do sprzątania kuwety.

4. MISKI – (3szt.) na wodę, mokrą karmę i suchą karmę, polecam metalowe lub ceramiczne,łatwe do utrzymania w czystości( nie polecam misek z tworzyw sztucznych ,mogą wywoływać alergię u kota).

5. DRAPAK – pozwala rozładować kocią energię i oszczędzić tym samym nasze meble 😉 drapak to drzewko do zabawy oraz miejsce gdzie kot może się naciągać do woli i ostrzyć pazurki, koty które od najmłodszych lat są przyzwyczajone do drapaka zazwyczaj nie niszczą mebli.

6. ZABAWKI – specjalne zabawki dla kotów zrobione z nietoksycznych materiałów.

7. LEGOWISKO – może być to duży wiklinowy kosz ,budka lub specjalne legowisko z materiału.

WAŻNE!
ZARAZ PO PRZYNIESIENIU KOTA DO NOWEGO DOMU POKAZUJEMY MU MIEJSCE GDZIE ZNAJDUJE SIĘ KUWETA.

Należy wyznaczyć stałe miejsce na legowisko, kuwetę i miski. Legowisko powinno znajdować się w ciepłym, spokojnym miejscu, bez przeciągów, gdzie kot będzie czuł się bezpiecznie.
Młode koty zwykle łatwiej aklimatyzują się w nowym miejscu niż osobniki dorosłe. Młode zwierzęta są bowiem bardziej ciekawe otaczającego je świata i otwarte na nowe doznania. Nie odczuwają ponadto jeszcze potrzeby posiadania własnego rewiru. Muszą jednak wyraźnie podkreślić, że dotyczy to tylko kociąt w określonym wieku.