Wysokiej jakości śpiwory

sleeping-bag-59653_960_720 (385x289)Lisica jest to wysokiej klasy śpiwór puchowy, który można stosować o każdej porze roku. Jest doskonałym zabezpieczeniem przed chłodem, nawet jeśli przyjdzie spać w namiocie późną jesienią albo wczesną wiosną.
Lisica została starannie wykonana z wysokiej klasy surowców. Pokrycie śpiwora stanowi tkanina Pertex Microlight (opatentowana technologia firmy Perseverance Mills).
To co najważniejsze w Lisicy – to wypełnienie. Stanowi je specjalna mieszanina odtłuszczonego białego puchu gęsiego, oraz szarego puchu ze specjalnie hodowanych kaczek. Kompozycja różnych puchów gwarantuje doskonałe parametry cieplne a jednocześnie trwałość tego śpiwora.
Puch w Lisicy jest umieszczony w dwudziestu ośmiu komorach, dzięki czemu rozkłada się równomiernie i nie pozwala ciepłu uciekać przez tzw. mostki cieplne (problem który występuje w tanich śpiworach szytych metodą „kołdrową”).
Lisica została ukształtowana w formie mumii.
Zwężenie na dole pozwala łatwiej rozgrzać zmarznięte stopy. Kaptur zapobiega wydostawaniu się ciepła. Dodatkowo, Lisica jest wyposażona w specjalny kołnierz który zapobiega swobodnemu przedostawaniu się ciepła ze śpiwora na zewnątrz przez pustą przestrzeń która w normalnym śpiworze jest obecna wokół szyi.
Jeśli noc jest ciepła i wewnątrz śpiwora jest zbyt gorąco, najprościej jest odsunąć zamek w dolnej części śpiwora (zamek w Lisicy rozsuwa się zarówno od góry jak i od dołu). Wysunięta ze śpiwora stopa, czy cała noga, pozwoli z łatwością pozbyć się nadmiaru ciepła. Oczywiście, zawsze można rozsunąć śpiwór i przykryć się nim jak kołdrą.
Jeśli jest wyjątkowo zimno, można zsunąć ze sobą dwa śpiwory (Lisice są dostępne w wersji lewej i prawej) i spać w dwie lub nawet trzy osoby w tak powstałym worku. Co prawda takie rozwiązanie może się wydawać niezbyt kuszące (lub przeciwnie – nazbyt kuszące), jednakże zdarzają się noce tak zimne, że nawet najzacieklejsi wrogowie tulą się do siebie jak małe kociaki, aby się ogrzać.
Lisica waży zaledwie 900g i łatwo daje się spakować w standardowy worek o wymiarach 15x28cm.

Wiewiórka jest to niedrogi, bardzo lekki śpiwór wykonany w całości z tkaniny POLARTEC*100. Śpiwór ten można stosować w kilku sytuacjach.
Po pierwsze, Wiewiórka może służyć jako wkładka do dowolnego innego śpiwora, co znakomicie poprawia jego parametry cieplne. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji kiedy chcemy wyjechać na obóz w góry, a harcerze nie posiadają dobrych śpiworów. Kupno niedrogiej Wiewiórki jest wówczas znacznie łatwiejsze niż wymiana śpiwora na nowy.
Po drugie, Wiewiórka doskonale sprawdza się jako lekki śpiwór podróżny – można się nią przykryć w samochodzie, pociągu czy
w zimnej poczekalni dworcowej. Nawet jeśli się zabrudzi – łatwo jest ją uprać i wysuszyć. Ze względu na fakt, że Wiewiórka jest śpiworem w całości syntetycznym, można ją prać w dowolny sposób, bez obaw, że straci swoje własności. Jeśli zdarzy się tak, że śpiwór zamoknie, można go z łatwością wysuszyć.
Śpiwór Wiewiórka jest zalecany raczej jako lekkie przykrycie na czas podróży albo jako wkładka ocieplająca do innego śpiwora. Można go używać jako samodzielnego śpiwora w pomieszczeniach zamkniętych oraz kiedy jest ciepło, niemniej, należy mieć świadomość, że śpiwór ten nie powinien być stosowany jako jedyne wyposażenie do spania na poważniejszych wyjazdach.
Wiewiórka waży zaledwie 300g i łatwo daje się spakować w worek o wymiarach 15x28cm.