Zastosowanie grafiki 3D w naszywkach na odzież

Zastosowanie grafiki 3DNaszywki na odzież to zdaniem wielu szansą na bycie oryginalnym oraz na wyróżnienie się z tłumu. Na rynku dostępne są najróżniejsze wzory i kolory naszywek, z pewnością każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Często wykorzystują je rodzice, aby wzmocnić lub zakryć części ubrania swojego dziecka. Te części to przede wszystkim kolana i łokcie, czyli te najbardziej narażone na szybkie zniszczenie.

Naszywki na ubrania można wykonać z tekstem lub obrazkiem. Producenci stosują do ich wykonania także przestrzenną grafikę 3D. Obrazy i litery 3D mają na celu stworzenie wizualizacji trójwymiarowych, dzięki temu dana naszywka skutecznie przyciąga uwagę innych.
Naszywki na ubrania przedstawiające obrazy i litery 3D wykorzystywane są w służbach mundurowych. M.in. w Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, w Policji czy Wojsku Polskim. Również prywatne firmy zajmujące się ochroną coraz częściej korzystają z takich naszywek.

Producenci proponują również zastosowanie grafiki 3D jako naszywki na ubrania posiadające refleksy, które odbijają światło. Dzięki nim osoba jest widoczna przez kierowcę samochodu przechodząc przez jezdnię lub idąc poboczem. Potrafią one same się zwijać, dlatego też z łatwością można umieścić je w widocznym miejscu na ramieniu.

Natomiast grafika wykorzystana do produkcji naszywek w technologii Glow In Dark z fluorescencyjnej gumy pozwala naszywkom również świecić w ciemności. Wystarczy naszywkę naświetlić w ciągu dnia, aby w nocy świeciła nawet przez kilka godzin.

Dla uzyskania lepszych właściwości świecących można wystawić pomalowany przedmiot na działanie promieni promieni słońca. Dzięki temu ma możliwość pochłonięcia więcej promieniowania, które odda w po zmroku. Formuła na bazie wody nie jest uważana za produkt niebezpieczny dla konsumenta lub środowiska.

Wiele firm wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, wystarczy opisać i przesłać swój pomysł mailem. W niedługim czasie gotowy projekt jest wysłany do akceptacji przez klienta. Jeżeli zostanie zaakceptowany produkt zostaje wykonany i wysłany.

Chester – wrocławska firma zajmuje się tworzeniem liter 3D.